KONST / Litografier / Färglitografier 13464089
nr 1346 4089
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, Vinter- respektive sommarmotiv. Signerade och numrerade. Motivet: 21x31 respektive 26x35 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 7 september 2020
kl 19:37:40
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren